Sarunas Jasikevicius: Gelecek sezon umrumda değil

Fenerbahçe, EuroLeague Final Four maçında Ergin Ataman’ın çalıştırdığı Yunan takımı Panathianikos’a 73-57 yenildi.

Fenerbahçe başantrenörü Sarunas Jasikevicius, Panathinaikos maçının ardından açıklamalarda bulundu.

“Topu iyi taşıyamadık”

Sarunas Jasikevicius, “Panathinaikos’u ve Ergin’i tebrik ederim. Sezon sona erdi. Buraya kadar gelen, zorluklara katlanan oyuncularımı tebrik ediyorum. Maça bakacak olursanız, defansif olarak iyiydik. Panathinaikos’u ortalamalarının altında tutmayı başardık ama hücumda berbattık, topu iyi taşıyamadık ve taşıdığımızda da hedeften uzaklaştık.” dedi.

Sözlerine devam eden Jasikevicius, ”Uzun süredir üzerinde çalıştığımız “her şeyi değiştir” hücumumuz işe yaramadı. Klasik bir şey oldu. İşlerin iyi gitmediğini gördüğünüzde, kendi başınıza farklı bir şeyler yapmaya çalışırsınız. Bu zor bir kayıp. Başımızı kaldırmalıyız. Bu bir gerçek.” ifadelerini kullandı.,

“Enerjimizin tükendiğini söyleyemem”

Litvanyalı koç takımın enerjisiyle ilgili, ”Enerjimizin tükendiğini düşünmüyorum. İşler zorlaştığında koç kendisini buraya getirenlere güvenir. Oynanan dakikalara bakarsanız, Panathinaikos oyuncuları daha fazla oynadı. Bu yüzden enerjimizin tükendiğini söyleyemem.” yorumunu yaptı.

Jasikevicius ayrıca, ”Bu tür maçları neden kaybedersiniz? Kazanmak için o kadar da iyi değildik. Tamam, genel olarak iyiydiler ama mükemmel değillerdi. Panathinaikos’un pick and roll’ünü Sloukas ve Nunn ile sınırlamayı başardık. Yine de asıl önemli olan hücumdu.” dedi.

“Kendi işimizi yapmadık”

Oyunu yorumlamaya devam eden tecrübeli koç, ”Bana bu akşam Monaco ile oynadığımız 4. maçı hatırlattı. Topu hızlı hareket ettiremedik, çok fazla dripling yaptık. Rakibin yaptığı değişikliklerden nasıl faydalanacağımızı bilemedik. Nigel Hayes-Davies switch kısmında daha aktif olmalıydı. Biz kendi işimizi yapmadık.” sözlerini sarf etti.

“Gelecek sezon umrumda değil”

Gelecek sezonun umrunda olmadığını söyleyen Sarunas Jasikevicius şu ifadeleri kullandı:

”Fenerbahçe’nin Final Four’a ulaşabileceğini ve kupayı alabileceğini önceden biliyordum.Kaybetmiş olmamız bir trajedi. Buraya her geldiğinizde şampiyonluktan iki maç uzakta oluyorsunuz. Yine çok yaklaşmıştık. Kendimize bakmalıyız, sahaya en iyi halimizle çıkmadık. Gelecek sezon umurumda değil. En önemli şey “şimdi”. Elbette gelişmek istiyoruz, bu olacak. Elimizde büyük bir fırsat vardı ama bunu değerlendiremedik. Sezon bizim için sona erdi.”

Sarunas Jasikevicius konuşmasını,”Bu yıl ne öğrenmeliyim? Rakipten bir sayı fazla atmamız gerekiyordu. Ama yapmadık. Gecikme iki takımı da etkiledi. Berbat bir şeydi. Kimseye faydası olmadı. Bunu bir bahane olarak kullanamayız. Panathinaikos daha iyi çalıştı. Nedenini bilmiyorum. Bahane arayamayız.” sözleriyle noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir