Nam Salan Analist: Bu Altcoin Önceki Bir Ralli Modelini Taklit Ediyor!

Kripto para piyasası ileri geri dalgalanmaya devam ediyor. Lider kripto Bitcoin 64 bin doların etrafında dolaşırken altcoin’ler karışık bir görünüme sahip. Belirsizliğin hakim olduğu piyasada, geniş takipçi kitlesine sahip bir analist, Bitcoin ve lider altcoin Ethereum için ileriye dönük potansiyel yolun ana hatlarını çiziyor. Bunun yanında analist, önde gelen bir Bloclchain oracle’ına ilişkin yükseliş hissiyatını ifade ediyor.

Analist: LINK, daha önceki bir ralli modelini taklit ediyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yeni yön arayışını sürdürüyor. Spot Ethereum ETF etrafındaki heyecan yeni gelişmelerle artsa da piyasayı ileri taşımakta yetersiz kalıyor. Bununla birlikte analistler bazı tokenler için yükseliş hissiyatlarını ifade ediyor. Popüler analist Michaël van de Poppe, Bitcoin karşısında Chainlink’in (LINK) fiyat hareketinin şu anda daha önce üç haneli yüzde puanlık bir ralliye yol açan bir modeli taklit ettiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Benzer bir fiyat modeli önceki yıllarda da yaşanmış ve yılın ikinci yarısında %150’lik bir ralliyle sonuçlanmıştı. Ben LINK’ten aynısını şimdi bekliyorum.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Bu arada, Chainlink yazı sırasında 0,0002254 BTC’den işlem görüyor. Altcoin günlük grafiğinde %4,9 düşüşle 13,62 dolardan el değiştiriyor. Token haftalık grafiğinde ise yaklaşık %8 değer kaybetti.

Lider altcoin BTC karşısında direnç gösteriyor!”

Analist daha sonra lider altcoin Ethereum’a bakıyor. Van de Poppe’ye göre Ethereum, kripto “piyasaları aşağı yönlü düşüşünü sürdürürken” bile Bitcoin karşısında biraz direnç gösteriyor. Bu doğrultuda analist, 0,05 BTC civarındaki ETH/BTC destek seviyesi korunduğu sürece Ethereum’un “iyi” olacağını söylüyor. Ayrıca analist, yükselişe geçeceğini belirtiyor.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Bu arada Ethereum yazı sırasında 0,0546 BTC’den işlem görüyordu. Lider altcoin günlük grafiğinde yatay bir seyirle 3.488 dolardan el değiştiriyordu. ETH haftalık bazda ise %1,6 değer kaybetti.

Analiste göre Bitcoin için tersine dönüş ufukta görünüyor!

Son olarak analist, lider kripto para Bitcoin’i masaya yatırıyor. Michaël van de Poppe, Bitcoin’in yukarı doğru dönmeden önce potansiyel olarak 63.000 – 65.000 dolar seviyelerinde dip yapacağını söylüyor. Bu bağlamda analist, “Tersine dönüş ufukta görünüyor.” diyor.

Kaynak: Michaël van de Poppe

Bu arada Bitcoin, yazı sırasında 64.246 dolardan işlem görüyordu. Van de Poppe daha geniş kripto piyasasını da değerlendiriyor. Analist, “Uzun yıllardır ilk kez kriptonun geleceği konusunda çok heyecanlıyım. Bu döngüde birçok büyük teknolojik ilerleme ve atılım ortaya çıkıyor. Bu sayede yakında büyük kitlesel benimsemenin de gerçekleşmeye başlamasını bekliyorum. Bavullarınızı toplayın ve bekleyin.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir